ام پی سی چیست؟ همه چیز درباره پروتئین تغلیظ شده شیر
ام پی سی چیست؟ همه چیز درباره پروتئین تغلیظ شده شیر

ام پی سی چیست و چگونه ساخته می شود؟

آب، کربوهیدرات ها، پروتیئن و چربی همگی در شیر گاو وجود دارند. به همین دلیل است که شیر در علم تغذیه و در تعالیم دینی به عنوان یک غذای کامل در نظر گرفته می شود.

ترکیبات شیر کامل 88 درصد آب، 3 درصد پروتئین، 4 درصد چربی و 5 درصد لاکتوز (قند شیر) است. ام پی سی یا MPC که مخفف Milk Protein Concentrate است پروتئین موجود در شیر است که از تغلیظ شیر بدست می آید.
پروتئین تغلیظ شده شیر یکی از محصولات شرکت پگاه است که با استفاده از تکنولوژی روز تولید می شود. این محصول به روش افشان یا اسپری کردن به وجود ساخته می شود.

MPC پگاه دارای 70 درصد پروتئین است که از این میان آن پروتئین کازئین 80 درصد و پروتئین وی 14 درصد از آن را تشکیل می‌دهد. همچنین این پودر از 17 درصد کربوهیدرات 1 درصد چربی تشکیل شده است. 100 گرم از این مکمل علاوه بر تمام اسیدهای آمینه ضروری، 357 کیلو کالری کالری و گلوتامین را تامین می کند.

 

 

ام پی سی چیست؟ همه چیز درباره پروتئین تغلیظ شده شیر

چه کسانی می توانند به طور مؤثر از ام پی سی پگاه استفاده کنند؟

افرادی که مقادیر لازم پروتئین را در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند، مانند بدنسازان و ورزشکاران می توانند طبق یک برنامه مدون و یک رژیم معین از این پروتئین برای ساخت و تقویت عضله استفاده نمایند. این محصول برای پیشگیری و درمان نمی‌باشد.
مواد شیمیایی MPC پگاه شبیه شیر است، بنابراین تنها افرادی که نباید آنها را مصرف کنند کسانی هستند که به لاکتوز (قند شیر) حساس هستند.

ویژگی ها

بطورکلی دو نوع آمینو اسید وجود دارد: اسیدهای آمینه ضروری که بدن قادر به تولید آنها نیست و آسیدهای آینه غیر ضروری که بدن می تواند آن را تولید نماید. آمینو اسیدهای زنجیره ای با شاخه های BCAA از جمله اسیدهای آمینه ضروری بدن هستند و برای بدن بسیار مهم هستند. یکی از اسیدهای آمینه غیر ضروری که از دست دادن عضلات را متوقف می کند، گلوتامین است.

در حال حاضر، ثابت شده است که مصرف انواع منابع پروتئینی در رژیم غذایی ورزشکاران موثرتر از تکیه بر پروتئین هایی است که سریع یا آهسته جذب می شوند. زیرا بدن انسان برای حفظ حالت آنابولیک (تکامل عضلانی) و اجتناب از حالت کاتابولیک، به نسبت‌های مختلف آمینو اسیدها در زمان‌های مختلف و بسته به سطح فعالیت (از دست دادن عضلات) نیاز دارد.

مکمل غذایی MPC پگاه که ترکیبی از پروتئین وی (برای جذب سریع) و کازئین (برای جذب آهسته) است، تمام آمینو اسیدهای ضروری بدن را تامین می کند، پروتئین بدن را برای ساعت ها تأمین کند و به ترمیم و رشد عضلات کمک کند. طبق مطالعات، MPC از نظر رشد عضلانی تأثیر مشابهی روی بدن دارد! شما می توانید مکمل را به بهترین شکل ممکن با مصرف آن با MPC مصرف کنید. این مکمل قیمت مقرون بصرفه‌ای دارد و یک سوم ارزان تر از مکمل های بین المللی است.

بهترین راه برای استفاده از مکمل ها با دقت و محاسبه مطابق با غذا و تغذیه است. میزان کالری مصرفی نیز به طور چشمگیری کاهش یافته است. کاهش لاکتوز و چربی محصول همچنین برای کاهش وزن نیز موثر است. این مکمل علاوه بر ارائه آمینو اسیدهای مهم، در جذب موثرتر کلسیم کمک می کند.

ام پی سی چیست؟ همه چیز درباره پروتئین تغلیظ شده شیر
ام پی سی چیست؟ همه چیز درباره پروتئین تغلیظ شده شیر 20

مقایسه با مکمل های خارجی با ماهیت مشابه

• این محصول از Syntha-6 موجود در داروخانه از BSN به عنوان معیار استفاده می کند.
• نشان سازمان غذا و دارو را می توان روی هر دو کالا یافت.
• هر دوی این کالاها دارای کیفیت های منحصر به فرد و سرعت متوسطی در جذب و هضم هستند.
• کربوهیدرات کمتری دارد.
• یک سوم نمونه خارجی آن قیمت دارد!

انواع محصولات

شعب متعددی از شرکت صنایع شیر ایران در تولید ام پی سی یا پروتئین تغلیظ شده شیر دست داردن. یکی از این شعب شرکت پگاه خراسان است. پگاه خراسان ام پی سی را در 5 اندازه تولید می کنند که مشتری بر اساس نیاز و نوع رژیم می تواند از انواع آن بهره مند شود. بسته یک کیلوگرمی، 5 کیلوگرمی، 10 کیلوگرمی، 15 کیلوگرمی، 20 کیلوگرمی انواع این محصول می باشد. که شما مشتری محترم فروشگاه مویرگی می توانید از طریق همین سایت این محصولات را خریداری نمایید.

علاوه بر این پگاه خراسان به تولید پروتئین وی پرداخته است که برای ورزشکارانی که از رژیم های زود جذب استفاده می کنند بکار می رود. از میان این محصولات به می توان به پروتئین وی پگاه 1250 گرم و پروتئین وی پگاه 10 کیلوگرم اشاره نمود. برای خرید این محصولات اینجا را کلیک کنید.

اشتراک گذاری