پنير گلپايگان 16 کیلوگرم (پنیر گلپایگان)
پنیر گلپایگان یک پنیر منحصر بفرد

پنیر گلپایگان یک محصول منحصر بفرد از گروه کارخانجات پگاه گلپایگان است. در هیچ فروشگاه لبنیات سراغ نخواهید داشت که پنیر گلپایگان عضوی از ویترین آن مغازه نباشد. این پنیر چنان محبوبیت و مقبولیت در اذهان دارد که مردم آن را یک برند نمی‌دانند بلکه آن را یک کلاس یا یک رده از انواع پنیر می‌دانند. این ابتکار در تولید این پنیر چنان است که توانسته است خود را متمایز و شاخص از دیگر پنیرها قرار دهد.

ویژگی‌های پنیر گلپایگان

تولید این پنیر الهام گرفته از انواع سنتی پنیرهای ایرانی است. پنیر مشابه این پنیر را شاید بتوان در پنیر لیقوان یا تبریزی مشاهده نمود. این پنیر یک پنیر گاوی است. فرآیند تولید این پنیر پروسه‌ای طولانی را می‌طلبد. این پنیر پس از تولید بایستی به عمل بیاد. فرآیند عمل آوری پنیر گلپایگان در آب و نمک اتفاق می‌افتد. در این حالت پنیر به اصلاح می‌رسد. پنیر هر مقدار بیشتر در آب و نمک استراحت کند پنیر مرغوب‌تری را شاهد خواهیم بود.

اگر میزان استراحت پنیر کم باشد پنیر کیفیت دلخواه را نخواهد داشت. از ویژگی‌های پنیر مرغوب سفت و شکننده بودن پنیر است از ویژگی‌های پنیر نامرغوب نرمی و حالت پذیری آن است. پنیر گلپایگان نبایستی حالت پذیر باشد. شکنندگی شاخصه مهم این پنیر است.

همچنین وجود سوراخ‌های ریز نیز از مشخصه‌های ظاهری این پنیر است. این پنیر چون طی فرآیند آوری در آب و نمک غوطه‌ور است کمی شور بنظر خواهد آمد که برای کسانی که پرهیز نمک دارند توصیه می‌شود در صورت مصرف آن را کمی از قبل در آب قرار دهند، تا طی فرآیند انتشار کمی از نمک آن در آب آزاد شده و شوری آن قدری کاسته شود.

نبض بازار

همانطور پیشتر نیز گفته شد این پنیر هر چه در آب نمک بماند بر مرغوبیت آن افزوده خواهد شد. از این رو هست که بسیاری از صاحبان مشاغل این عرصه به دپو یا ذخیره این محصول می‌پردازند.

نبض لبنیات در صنف لبنیات به نبض پنیر گلپایگان است. این یک ادعایی هست که برای اثبات آن بایستی کمی در بازار لبنیات عمری را سپری کرده باشید.

خاطره بازی

این پنیر در بین فروشنده‌ها و بازاریان به پنیر گلپا شهرت دارد و مردم عادی آن را پنیر گلپایگان صدا می‌زنند.

پنیر گلپایگان در کنار یک قرص نان سنگک تازه دو رو خشخاشی و کره تلمی خاطره خوش آیندی را برای انسان رقم خواهد زد. ترکیب پنیر و گوجه و خیار نیز بی‌نظیر خواهد بود و انسان را در لذت فرو خواهد برد. یک استکان چای کمر باریک در کنار یک لقمه پنیر نیز یک نوستالژی برای همه ماست.

از شهرت این پنیر گفتیم و عرض کردیم که در ویترین تمام فروشگاه‌های لبنیاتی سهمی از این پنیر وجود دارد. اگر فروشگاهی این پنیر را عرضه نکند قطعاً نقص خواهد داشت. بیشترین فروش پنیر فله متعلق به برند گلپایگان است. از این حیث این پنیر یک کالای استراتژیک برای صاحبان این صنوف می‌باشد.

برندهای پگاه گلپایگان

پگاه گلپایگان یکی از بهترین شعب گروه کارخانجات پگاه در ایران است که علاوه بر برند پگاه، با برند پگاه گلپایگان نیز محصولات مختص به خود را تولید می‌کند. همچنین برندهای دوم و سوم این گروه تولیدی توانسته است جایگاه مناسبی در بین بازاریان پیدا نماید. برند شید و برند آریس دو عنوانی هستند که پگاه گلپایگان برای برخی از محصولات تولیدی خود برگزیده است. این شرکت خامه و روغن زرد تولیدی خود را تحت عنوان شید در بازار عرضه می‌کند. همچنین این شرکت شیرهای تک نفره و یک لیتری مدت دار خود را چه ساده باشد و چه طعم دار تحت عنوان آریس به بازار عرضه می‌کند.

بازرگانی گلستانی نماینده پگاه گلپایگان در استان خراسان است. برای خرید پنیر حلب گلپایگان می‌توانید از طریق فروشگاه آنلاین مویرگی اقدام نمایید.

اشتراک گذاری